wełna

niedziela, 5 marca 2017

Skarpety i nie tylko.....

Tematem tego postu nie będą tylko skarpety , które ukończyłam nie dawno .
Jeszcze w trakcie pracy :)
Swoje musiały odleżeć bo zajęta byłam kamizelką w stylu Fair Isle. Niestety ona też czeka na dorobienie plis ( jak wiecie , nigdy nie miałam zamiłowania do cienkich włóczek , postanowiłam to zmienić , ale brak u mnie drutów w małych rozmiarach, więc takowe muszę zakupić, wtedy kamizelka doczeka się plis ) W obecnym czasie , bardzo dużo przede . W głowie mam jakiś zarys projektu na sweterek z wrabianymi wzorami , ale niestety koncepcja , może ulec zmianie. Dominującymi kolorami maja być szary jasny naturalny ( Lis polarny , chociaż powiem niezbyt dobrze mi się go przędzie i ta monotonia jest nudna ), wszelkiego rodzaju róże, ciemniejsze jaśniejsze, biały i czarny.
Będzie więcej różu :) Lis Polarny , Gotland biały zafarbowany i wełna ZwartblesRóżu zdecydowanie będzie więcej

Tak jak wspominałam wcześniej to zawsze , może ulec zmianie. Oczywiście musi odleżeć swoje i nabrać mocy :) Jeżeli chodzi o skończone skarpety z mojej wełny budniowej o której pisałam we wcześniejszych postach. Takie zwykłe , proste bez udziwnień. Zrobione od palców, rzędami skróconymi. Tak metoda najbardziej przypadła mi do gustu.

 Obecnie na drutach , następne skarpetki.
W roli głównej wełna przeze mnie farbowana , wyciągnięta z zapasów i szara kupna 100 % wełny.

 W roli głównej wełna ręcznie farbowana. Wracając do przędzenia to siadam do kołowrotka w każdej wolnej chwili , pomiędzy gotowaniem obiadu, odrabianiem lekcji z synem i ogrodem :) Własnie coraz cieplej na dworze , więc wzięłam się za sprzątanie i przygotowanie gruntu do zasiewów. W tym roku mam duże plany ale jak to z reguły bywa , życie je zweryfikuje. Pozdrawiam niedzielnie :)

4 komentarze:

  1. Pierwszy raz widze skarpety robione od dolu.. wow podziwiam, naprawde!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne skarpetki, a jakie piękne wełenki czekają na swoją kolej :D. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję bardzo Kasiu :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń