wełna

sobota, 5 marca 2016

Jestem jaka jestem ?

Trochę roztrzepana , robiąca kilka rzeczy na raz. No cóż , ale ja tak lubię. Od paru dni bardzo dużo się u mnie dzieje :) Powiem szczerze bardzo lubię taki zamęt. Najbardziej odpowiada mi moment , kiedy , dzieciaki po kolacji zajęte swoimi sprawami a ja myk do swojej mini pracowni i tworzę, wymyślam i projektuję. Jak każda rękodzielniczka mam kilka zaczętych prac i nie skończonych . Pewnie kiedyś to zrobię...... Jeden sweterek udało mi się ostatnio skończyć. Z mojej wełenki uprzędzionej połączonej z Alpaką z Dropsa.


      Tylko teraz zastanawiam się czy dołożyć pasek czy tak zostawić ? Pogrzebałam trochę w swoich pudłach i znalazłam sweterek dawno temu zaczęty i zapomniany :( Jest to sweter z koła z rozetą na plecach. Mam nadzieję ,że w końcu go skończę . 

 Jeżeli chodzi o przędzenie też się dzieje . Dzień bez kręcenia kołem uważam za stracony ( taki wariat ze mnie ? czy to nałóg ? ) , więc mieszam i kręcę bez umiaru . Pomaga mi w tym nieustannie mój towarzysz Klemens , któremu wełna do spania bardzo odpowiada.


 No i dzisiaj jak to w sobotę u mnie bywa był dzień pieczenia. Upiekłam bagietki na drożdżach i chleb pszenny na zakwasie i drożdżach . Do bagietek mam pewne zastrzeżenie , mogły wyjść lepiej , ale smakują wyśmienicie z własnoręcznie zrobionym masłem. Pycha. I tak własnie mam, tak żyję i tak lubię. Pozdrawiam wszystkich . Miłej soboty a ja idę pokręcić trochę kołem.

4 komentarze:

 1. Moniko faktycznie dzieje się u ciebie bardzo dużo, zwłaszcza wypieki podziwiam bo ze mnie kucharka marna a do pieczenia mam dwie lewe ręce. Sweterek piękny, w rustykalnym stylu, masz rację pasek bardzo pasuje. Czekam z niecierpliwością na kolejne dziergadło. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam już niedługo następne dziergadło i niteczki . Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, dzieje się, dzieje. I to ładnie się dzieje. Pozdrawiam i życzę dokończenia ufoków :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, dzieje się, dzieje. I to ładnie się dzieje. Pozdrawiam i życzę dokończenia ufoków :(

  OdpowiedzUsuń